صفحه آپارات صفحه اینستاگرام کانال تلگرام
 • آخرین آمار کرونا در ایران؛ رکورد قربانیان روزانه کرونا به ۴۱۵ نفر رسید

  آخرین آمار کرونا در ایران؛ رکورد قربانیان روزانه کرونا به ۴۱۵ نفر رسید

 • سود و اقساط وام یک میلیون تومانی چقدر است؟

  سود و اقساط وام یک میلیون تومانی چقدر است؟

 • تتلو: بعد از کرونا به ایران برمی‌گردم!

  تتلو: بعد از کرونا به ایران برمی‌گردم!

 • هشدار به زوج‌های جوان؛ همسرتان را کنترل نکنید

  هشدار به زوج‌های جوان؛ همسرتان را کنترل نکنید

 • سود ۳۲۴۴ میلیارد تومانی دولت از وام یک میلیونی به خانوارها

  سود ۳۲۴۴ میلیارد تومانی دولت از وام یک میلیونی به خانوارها

 • بهترین فوتبالیست آسیا در تاریخ جام جهانی

  بهترین فوتبالیست آسیا در تاریخ جام جهانی

 • مراسم جشن نیمه شعبان

  مراسم جشن نیمه شعبان

 • ناهماهنگی مسولان شهریار به روایت #شهروند_خبرنگار از جیب بیت المال

  ناهماهنگی مسولان شهریار به روایت #شهروند_خبرنگار از جیب بیت المال

خبرگزاری وحیدیه نگار

مشاوره خیانت همسر

خبر شماره 611
مشاوره خیانت همسر

خیانت پیمان‌شکنی در ازدواج است. خیانت رابطه زناشویی را به تنش می‌کشد و آرامش را از زوجین سلب می‌کند. رابطه نامشروع باعث می‌شود که همسر خیانت دیده احساس تنهایی، ناامیدی و گیجی کند. خیانت همسر گاهی اوقات به پایان یافتن رابطه منجر می‌شود، اما گاهی زوجین تلاش می‌کنند که زندگی خود را نجات دهند. برخی ترجیح می‌دهند که برای زدودن اثر سم خیانت از زندگی زناشویی از مشاور کمک بگیرند تا بنیان رابطه‌شان قوی‌تر شود. مشاوره با افراد غیرمتخصص که دانش کافی درباره مسائل و مشکلات زوجین را ندارند در این شرایط می‌تواند اوضاع را وخیم‌تر کند، با این وجود برای مدیریت شرایط­تان می‌­توانید از کمک یک مشاور متخصص در زمینه خانواده و زوجین مانند مشاورین باتجربه استفاده کنید.

مشاوران به شما کمک می کنند بهترین راه حل را درمقابل خیانت همسرتان در پیش بگیرید، گاهی پس از رخ دادن و کشف خیانت در رابطه یک زوج، تصمیم برای ادامه دادن به زندگی یا حفظ آن مهمترین مسئله به شمار می‌رود. زوج آسیب دیده که مورد خیانت همسرش قرار گرفته است نمی‌داند باید دوباره به شریک زندگی خود اعتماد کند و روابطشان را بهبود ببخشد یا دست از زندگی کنار چنین فردی بکشد. گاهی حتی فرد به دلیل مسائل فرهنگی و مالی یا به خاطر فرزندانش زندگی کنار همسر خود را می‌پذیرد ولی شاید تا آخر عمر با بددلی و بی‌اعتمادی به این زندگی ادامه دهد. به همین خاطر است که نقش مشاوره در حل مسائلی مانند خیانت در روابط بین زوجین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌شود. مشاور به همسران کمک می‌کند احساسات واقعی خود را بدون سانسور با هم به اشتراک بگذارند و برای ادامه دادن به زندگی مشترک با دیدی همه جانبه به مسائل بنگرند تا در ادامه راه دچار بددلی و  سردرگمی نشوند.

خیانت برای افراد مختلف، تعاریف مختلفی نیز ممکن است داشته باشد


آنچه به نظر یک نفر خیانت می‌آید، ممکن است برای دیگری خیانت نباشد. شاید یک نفر دیدن فیلم پورنوگرافی را خیانت نداند، حال آن که دیگری دیدن این صحنه‌های مستهجن را مصداق بارز خیانت تلقی کند. خیانت کردن یکی از طرفین باعث می‌شود که دیگری احساس بی‌کفایتی و نقص کند. برخی خیانت را به عنوان برقراری رابطه‌ی جنسی خارج از زندگی زناشویی تعریف می‌کنند و صرف علاقه داشتن را خیانت محسوب نمی‌کنند. اما واقعیت این است که رابطه عاطفی خارج از ازدواج نیز می‌تواند زندگی زناشویی  را به خطر بیاندازد و حتی بیشتر از رابطه جسمی به ازدواج آسیب بزند. رابطه عاطفی با دیگری به این معنا است که همسر خیانت‌کار دیگر توجهی به رابطه زناشویی خود ندارد. بنابراین اگر زوجین انتظارات و توقعات خود از یکدیگر را زودتر مطرح کنند و دیدگاه‌های خود درباره وفاداری به همسر و تک‌همسری را با هم به اشتراک بگذارند، ممکن است بتوانند زندگی خود را نجات دهند و از جروبحث‌های آتی جلوگیری کنند.

انواع خیانت در رابطه زوجین چگونه است؟


خیانت زناشویی انواع مختلفی دارد که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

 • شیءگزینی و ترجیح دادن امور دیگر بر زندگی زناشویی: همسر در این نوع خیانت در انجام وظایف زناشویی خود اهمال می‌کند و توجه خود را معطوف به علاقه‌ای خارج از حوزه زندگی خانوادگی می‌کند. این علاقه ممکن است به شیفتگی و وسواس فکری تبدیل شود.
 • خیانت جنسی: یکی از زوجین اقدام به برقراری رابطه جنسی نامشروع می‌کند، البته معمولاً ارتباط عاطفی وجود ندارد و همسر خیانتکار به فرد جدید احساسی ندارد. مطالعات نشان داده است که مردان خیانت جنسی را سخت‌تر از زنان می‌بخشند. حال آن که زنان با رغبت بیشتری حاضر هستند شوهران خود را برای خیانت جنسی ببخشند، به شرط آن که عشق و علاقه نقشی در این رابطه جنسی نامشروع نداشته باشد.
 • رابطه مجازی: خیانت مجازی از راه چت و ارسال پیام‌های جنسی رخ می‌دهد. ممکن است خیانت مجازی هیچ‌گاه به دنیای واقعی راه نیابد و به نزدیکی جنسی نرسد. این نوع خیانت شامل دیدن فیلم‌های مستهجن نیز می‌شود. برخی رابطه مجازی و فکر کردن به خیانت را نوعی خیانت تلقی می‌کنند.
 • رابطه عاطفی: در این حالت یکی از زوجین به فرد دیگری به جز همسر خود علاقمند می‌شود. این فرد غالباً همان جنسیتی را دارد که برای همسر خیانتکار جذاب است. همسر خیانتکار ساعت‌ها با تلفن با این فرد حرف می‌زند یا با او چت می‌کند. خیانت عاطفی تاثیر مخربی بر رابطه زناشویی دارد. همسری که درگیر یک خیانت عاطفی شده است، مشکلات زندگی زناشویی خود را با فرد سومی که وارد زندگی‌اش شده، در میان می‌گذارد و دیگر همسرش را محرم خود نمی‌داند. خیانت عاطفی لزوماً همراه با خیانت جنسی نیست.

خیانت ممکن است همراه با نزدیکی جنسی و عاطفی باشد، در این حالت با یک رابطه ثانویه مواجه هستیم. اکثر افراد رابطه ثانویه را مصداق بارز خیانت می‌دانند.

چرا خیانت اتفاق میافتد؟

خیانت به هزار و یک دلیل اتفاق می‌افتد. رضایت نداشتن از رابطه زناشویی می‌تواند دلیل اصلی خیانت باشد. رابطه موفق به این معنا است که هر دو طرف احساس ثبات و امنیت می‌کنند. نزدیکی جنسی و عاطفی لازمه داشتن یک رابطه رضایت بخش است. کمبود در این حوزه‌ها رضایت همسران از یکدیگر را کاهش می‌دهد. عدم رضایت زمینه را برای خیانت آماده می‌کند. البته رابطه نامشروع همواره از عدم رضایت نشأت نمی‌گیرد. گاهی اوقات ناراحتی فردی عامل خیانت است و همسر خیانتکار برای تقویت اعتماد به نفس یا مهم نشان دادن خود پیمان ازدواج را زیر پا می‌گذارد. همچنین تمایل برای تجربه کردن یک رابطه جنسی جدید به خیانت منجر می‌شود. عده‌ای نیز به دلیل کمبود عاطفی دست به خیانت می‌زنند. از دلایل دیگر خیانت می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 • به اتمام رساندن رابطه اصلی
 • اعتیاد جنسی
 • اجتناب از مشکلات فردی یا زناشویی
 • افسردگی

بعضی عوامل احتمال خیانت را افزایش میدهند


داده‌های گردآوری شده نشان می‌دهد که بعضی عوامل احتمال خیانت را افزایش می‌دهد. عامل‌های خطر خیانت عبارت است از:

 • مرد بودن: احتمال خیانت مردان 80 % بیشتر از زنان است.
 • زندگی در شهرهای بزرگ: شهرنشینی احتمال خیانت را 50 % افزایش می‌دهد.
 • جوان بودن: موارد خیانت در بازه سنی 30 ـ 18 سال دو برابر بیشتر از دیگر گروه‌های سنی است. برای افراد بالای 50 سال موارد خیانت کمتری گزارش شده است.

به خاطر داشته باشید که این عامل‌ها صرفاً نتایج مطالعات انجام شده است. قرارگیری فرد در طبقه‌بندی‌های فوق، دلیل خیانت او نیست. اگر نگران خیانت کردن همسرتان هستید، احتمال خیانت را با توجه به شرایط زندگی خود بسنجید. هر فردی ممکن است مرتکب خیانت شود.


ادامه خبر / کلیک کنید
درباره ی ما بدانید خبرگزاری وحیدیه نگار /دیدبان حمایت ازحقوق شهروندی شهر وحیدیه وحومه.
تمامی حقوق برای این سایت محفوظ وهرگونه کپی برداری پیگردقانونی دارد خبرگزاری وحیدیه نگار